Hakkımda

Erkan Güngör

Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun oldum, ardından aynı bölümde yüksek lisans eğitimimi tamamladım. Endüstri Mühendisliği alanında yüksek lisans yaparken, aynı zamanda metal işleme, tekstil gibi farklı alanlarda faaliyet gösteren şirketlerde çalışarak, Üretim Mühendisliği, Planlama Mühendisliği ve Kalite Yöneticiliği görevlerini üstlendim.

 

İnsan Kaynakları fonksiyonuyla ilk defa tanışmam ve bu alanda kariyerimi geliştirmeye başlamam, yaklaşık olarak 22 yıl öncesine dayanıyor. Alarko Holding’deki bir proje sonrası, İnsan Kaynakları alanında çalışmaya başladım ve 12 yıl Alarko’da çalıştıktan sonra, Coca-Cola İçecek’in Uluslararası Operasyonlar bölümünde, Ortadoğu, Orta Asya ve Pakistan’dan (toplam 9 ülkeden) sorumlu İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak görev yaptım.

 

Ardından Yıldız Holding Gıda Grubunda İnsan Kaynakları Grup Direktörü olarak, Türkiye, Romanya, Mısır, Suudi Arabistan, Pakistan ve Kazakistan’daki 16 farklı şirketin insan kaynakları süreçlerine liderlik ettim. 2015 yılından beri Ak Gıda’da İnsan Kaynakları Direktörü olarak çalışıyorum.

 

Lisans ve yüksek lisans eğitimlerimin yansıra, İstanbul Üniversitesi İnsan Kaynakları Programı, Falconburry HR Executives’ Mini MBA gibi insan kaynakları ile ilgili çeşitli eğitim ve programlara katıldım. İlgi alanlarımın başında, makro ekonomi, yetenek yönetimi, liderlik gelişimi ve kültürel farklılıkların yönetimi konuları geliyor. Kendimi, öğrenmeye ve yeniliklere açık biri olarak tarif ediyorum. Motor sporları ve dünya mutfağından lezzetler ile yakından ilgilenirim.